5 najważniejszych informacji dnia

Tak wygląda rekrutacja do policji. “To się dzieje naprawdę? Jestem w szoku!”

[Onet.pl] Kandydaci dostają listę pytań, jakie mogą się pojawić na teście. Odpowiedzi są do kupienia w sieci, razem z instrukcją jak idealnie wpasować się w profil policjanta.

Czytaj więcej…

Rosja może nagle się rozpaść? “Wielu Czeczenów już walczy po stronie ukraińskiej”

[Dziennik.pl] “Zanim doszło do rozpadu Związku Radzieckiego, wielu ówczesnych ekspertów uważało, że proces ten będzie trwać latami i że finał nastąpi nieprędko. Stało się inaczej: wypadki potoczyły się nagle i gwałtownie.

Czytaj więcej…

“Lał mamę, był agresywny, dużo pił”. Mroczna strona Jacka Kaczmarskiego

[Interia.pl] 10 kwietnia minie 19 lat od śmierci Jacka Kaczmarskiego – poety, prozaika, gitarzysty, autora tekstów piosenek, człowieka, który uznawany był bardem “Solidarności”.

Czytaj więcej…

3-latka zginęła od ciosów nożem. Matka skazana na dożywocie

[Rmf24.pl] Na dożywotnie więzienie skazał w środę Sąd Okręgowy w Poznaniu kobietę, która w maju 2021 r. zabiła swoją trzyletnią córkę. Zgodnie z orzeczeniem Magdalena C. będzie mogła starać się o warunkowe skrócenie kary po upływie 50 lat.

Czytaj więcej…

Polska zadłużyła się na 5 miliardów dolarów. Rząd poinformował o szczegółach dużej operacji

[Gazeta.pl] Jak informuje Ministerstwo finansów, obligacje 10-letnie wyceniono na 140 punktów bazowych powyżej rentowności amerykańskich obligacji rządowych o terminie zapadalności 15 lutego 2033 r. Uzyskano rentowność 4,968 proc., przy rocznym kuponie 4,875 proc. W największym skrócie – takie odsetki – blisko 5 proc. rocznie – trzeba będzie płacić inwestorom.

Czytaj więcej…