5 najważniejszych informacji dnia

Wielkopolska. W domu znaleziono ciała pięciu osób, w tym kilkumiesięcznego dziecka

[Gazeta.pl] Nie żyje pięć osób: czworo dorosłych i kilkumiesięczne dziecko. Ich ciała znaleźli wielkopolscy policjanci w jednym z domów w Chodzieży i w przydomowym garażu. Jak podaje “Gazeta Wyborcza”, ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do wielokrotnego zabójstwa.

Czytaj więcej…

Część Polaków woli kupować jedzenie za granicą. Powód jest jeden

[Onet.pl] Po kawę, mąkę, mleko, zdrowe kaszki dla dzieci czy kakao… Wśród Polaków mieszkających na południu naszego kraju rośnie liczba osób, które na zakupy wybierają się do Czech, Słowacji czy nawet Austrii. Osoby takie poszukują jedzenia dobrej jakości i nie przeszkadza im, że za granicą za zakupy muszą zapłacić więcej.

Czytaj więcej…

Płaca minimalna nieoczekiwanie wzrośnie? „Nawet 4130 zł”

[Radiozet.pl] Płaca minimalna wzrośnie szybciej, niż wynika to z ustawy? – Wdrożymy w całości dyrektywę o europejskiej płacy minimalnej – powiedział dla Se.pl Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej.

Czytaj więcej…

Zagadkowa wizyta Łukaszenki w Puszczy Białowieskiej. Chcieli ją ukryć

[Wp.pl] Alaksandr Łukaszenka był w Wiskulach, co udało się potwierdzić, choć propaganda chciała ukryć tę część podróży dyktatora – informuje niezależny białoruski Biełaruski Hajun. Wiskule w białoruskiej części Puszczy Białowieskiej były wcześniej wielokrotnie miejscem rozmów dyplomatycznych.

Czytaj więcej…

Ostatni moment przed nuklearną zagładą. USA pokazały, jak mogą zapoczątkować koniec świata

[Chip.pl] Cienka jest granica między pokojem, a nuklearną zagładą, ale kiedy już do niej dojdzie, USA chcą mieć pewność, że nie wyjdą z niej jako jedyni przegrani. Stany Zjednoczone udowodniły to w ramach niedawnego testu, który pokazał w szczegółach to, jak mogą zapoczątkować koniec świata.

Czytaj więcej…