5 ciekawych artykułów tygodnia które mogłeś przegapić

Rząd znowu wziął się za walkę z patostreamami, tym razem za pomocą prawa karnego

[Bezprawnik.pl] Walka z patostreamami znowu jest na liście rzeczy do zrobienia rządzących. Tym razem chcą wykorzystać potęgę prawa karnego i wprowadzić przepis, który wprost zakazywałby organizowania takich widowisk z wykorzystaniem przemocy. Tylko czy uda się go skonstruować w taki sposób, by rzeczywiście przyniósł pożądany rezultat? To przecież wcale nie jest proste.

Czytaj więcej…

Nakaz aresztowania Putina. Zwrot w sprawie decyzji RPA

[Onet.pl] Republika Południowej Afryki nie planuje wystąpienia z Międzynarodowego Trybunału Karnego, jak wcześniej sugerował prezydent Cyril Ramaphosa, poinformowało we wtorek jego biuro, powołując się na błąd w komunikacji ze strony rządzącej partii ANC — podała agencja AFP.

Czytaj więcej…

Wstrząsające wyznanie matki: O tym, co córce zrobił mój brat ksiądz, dowiedziałam się na Wigilii

[Gazeta.pl] Był 2019 rok. Wigilia. Wzięła księdza Marka, swojego wujka, na stronę i powiedziała mu, że wszystko pamięta. Kilka chwil później jej matce kłamał, że Olę dotykał tylko raz, na wakacjach w Bułgarii. Ale koszmar trwał latami. – W pierwszej chwili to do mnie nawet nie docierało, ale on zaraz dodał: “Pomóż mi”.

Czytaj więcej…

Młoda kobieta porwana prosto z ulicy. Policja pokazała przerażające zdjęcia

[Fakt.pl] Podszedł do niej od tyłu, złapał ją w ramiona i siłą wepchnął do samochodu. Nowojorska policja poszukuje porywacza, który na jednej z ulic uprowadził młodą kobietę. Dramatyczne zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Sprawa jest pilna, funkcjonariusze apelują o pomoc. 

Czytaj więcej…

Zdjęcia europosłów na szubienicach. Sąd zdecydował

[Interia.pl] Przed krakowskim sądem zapadł wyrok w sprawie manifestacji narodowców zorganizowanej w 2017 roku w Katowicach, podczas której na symbolicznych szubienicach powieszono zdjęcia sześciorga europosłów. Prowadzącego pikietę Jerzego J. z Ruchu Narodowego oraz Jacka L. uznano za winnych stosowania gróźb karalnych i skazano na karę grzywny w wysokości dziewięciu tysięcy złotych.

Czytaj więcej…