5 ciekawostek z ostatniego tygodnia

Śledczy w USA chcą kary śmierci dla polskiego chirurga. “Haniebne morderstwo”

[Onet.pl] Tomasz Kosowski, chirurg plastyczny z Florydy, został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia w związku z zaginięciem prawnika Steve’a Cozziego. Teraz prokuratura domaga się kary śmierci dla lekarza z polskimi korzeniami — informuje Fox News.

Czytaj więcej…

Oto historia najbardziej radioaktywnego człowieka na świecie. Płakał krwią przez 83 dni

[Fakt.pl] Większość osób nas na hasło “katastrofa jądrowa” myśli o Czarnobylu. Mało kto słyszał o makabrycznej tragedii, do której doszło 30 września 1999 r. w japońskim mieście Tokaimura. Z powodu ludzkiego błędu 35-letni Hisashi Ouchi przyjął dwukrotność śmiertelnej dawki promieniowania. Nie zginął od razu — niestety. Przez następne trzy miesiące modlił się o śmierć.

Czytaj więcej…

Autostrada A1 ukończona po 34 latach. Ten odcinek był ostatni. Ile zajmie nam podróż całą trasą?

[Innpoland.pl] Zakończenie budowy odcinka drogi pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem w woj. łódzkim oznacza finał wieloletniej budowy autostrady A1. Trwała ona od 1989 r. aż do teraz. Sprawdźmy, ile czasu zajmie nam podróż całą trasą od Bałtyku do granicy z Czechami.

Czytaj więcej…

Bała się iść do lekarza. Guz rozrósł się do niemal 100 kilogramów

[Interia.pl] Lekarze ze szpitala w Rzeszowie wycięli 24-letniej kobiecie guza w brzuchu o średnicy około metra i wadze niemal 100 kilogramów. Jak przyznała “Wydarzeniom” Polsatu, nie diagnozowała go wcześniej, bo bała się przyjechać do szpitala. – Nigdy wcześniej nie widziałem tak ogromnej cysty – przyznał prof. dr hab. n. med. Tomasz Kluz z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Czytaj więcej…

Rosja. Wyciekła tajemnicza rozmowa miliarderów. “Ludzie będą się zabijać na ulicach Moskwy”

[Gazeta.pl] – Ludzie będą się zabijać na ulicach Moskwy – miał powiedzieć jeden rosyjskich biznesmenów. Kilka dni temu do mediów społecznościowych trafiło nagranie rozmowy, w której mieli uczestniczyć dwaj rosyjscy miliarderzy. Według nieoficjalnych informacji byli to Roman Trocenko i Mykoła Matuszewski.

Czytaj więcej…