İngiltere Kralı 3. Charles

İngiltere’de Taç Giyme Töreni Hazırlıklarında İlginç Bir Detay: Kral Charles’ın Çikolatadan Heykeli Yapıldı

[Onedio.com] Geçtiğimiz eylül ayında 70 yıl boyunca tahtta kalan İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth ölmüş, yerine de 73 yaşındaki oğlu 3. Charles gelmişti. Bugünlerde İngiltere, Kral Charles’ın taç giyme töreni için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu hazırlıklardan en ilginci de bir şekerleme markasının yaptığı Kral Charles’ın çikolata heykeli oldu.

Daha fazla okuyun

İngiltere Halkı Kral Charles’ın Taç Giyme Töreni Masraflarını Ödemek İstemiyor

[Penceretv.com] Kraliçe Elizabeth’in ölümünün ardından tahta çıkacak olan Kral Charles’ın 6 Mayıs’ta taç giyme töreni gerçekleşecek. Ancak Britanyalıların yarısından fazlası, Kral Charles’ın taç giyme töreni masraflarının hazineden karşılanmasını istemiyor.

Daha fazla okuyun

Kral Charles’ın taç giyme töreni için ‘özel’ emoji: Twitter’da kullanılacak

[Gazeteduvar.com.tr] DUVAR – İngiltere Kralı 3. Charles’ın 6 Mayıs’ta gerçekleşecek taç giyme töreni öncesinde ve sonrasında yapılacak geçit töreninin rotası ile o güne özel tasarlanan emoji açıklandı. Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamaya göre Kral Charles, taç giyme töreninin yapılacağı gün kraliyetin en yeni faytonu olan Elmas Jübile Faytonu ile saraydan Westminster Katedrali’ne doğru yola çıkacak.

Daha fazla okuyun

İngiltere Kralı 3. Charles’ın taç giyme töreninde azınlık dinleri ve dilleri ilk kez yer alacak

[Tr.euronews.com] Aslen bir Hristiyanlık ayini olan taç giyme töreninde modern İngiliz toplumunun çeşitli unsurları ilk kez temsil edilecek. İngiltere Kralı 3. Charles’ın 6 Mayıs’taki resmi taç giyme töreninde tarihte ilk kez Hristiyanlık dışındaki dinleri ve Kelt kökenli dilleri ön plana çıkaran bir rol verilecek.

Daha fazla okuyun

Prens George, Kral Charles’ın taç giyme töreninde “dedesini korumak için” kılıç taşıyacak

[Indyturk.com] Prens George, Kral III. Charles’ın mayıstaki taç giyme töreninde, dedesinin koruyucusu görevini üstlenmesinin geleneksel bir temsili olarak tören kılıcı taşıyacak. Taht sırasında ikinci olan 9 yaşındaki Prens George, kralın Sembolik Yaveri (Page of Honour) görevini yürütürken küçük bir tören kılıcı tutacak.

Daha fazla okuyun