5 najważniejszych informacji dnia

PiS ma haka na Sławomira Mentzena? Media: w kancelarii ma “kontrolera”

[Onet.pl] Sławomir Mentzen, jak sam twierdzi, ma być szantażowany przez ludzi “mających dostęp do akt prokuratorskich”. Sprawa dotyczy jego brata, który ma zarzut kierowania grupą przestępczą. Jak twierdzi informator “Gazety Wyborczej” “ratunkiem dla niego ma być powyborcza koalicja z PiS”.

Czytaj więcej…

Studenci śpią w namiotach. “Nie można płacić 700 euro za pokój”

[Rmf24.pl] W Mediolanie rozszerza się protest studentów przeciwko wysokim cenom wynajmu pokoi. Akcję protestacyjną zapoczątkowała 23-letnia studentka, która rozbiła namiot na skwerze przed Politechniką i tam zaczęła nocować. Po kilku dniach namiotów jest już dwanaście.

Czytaj więcej…

Jest kuratorką. Mówi o nowej pladze w polskich domach

[Wp.pl] Kobieta każdej nocy jeździ z dzieckiem pociągami, by nie znalazł jej partner. Mężczyzna instaluje w domu kamery, by udowodnić, że żona nie sprząta. Przemoc i manipulowanie dziećmi. Takie sytuacje to codzienność w pracy kuratora sądowego.

Czytaj więcej…

Matura 2023. Egzamin z matematyki już dzisiaj. Co trzeba wiedzieć?

[Interia.pl] Egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym odbędzie się już dzisiaj. Przystąpi do niego ponad 270 tys. maturzystów. Jakich tematów należy się spodziewać? Co uczniowie powinni ze sobą zabrać? Czy podczas matury z matematyki również pojawią się przecieki, tak, jak to miało miejsce w czasie poprzednich egzaminów?

Czytaj więcej…

Badacze opracowali nową “broń” na komary. “Bezprecedensowe” rozwiązanie

[Interia.pl] Nieubłaganie zbliża się czas, w którym znów zaczniemy słyszeć nad uchem brzęczenie komarów, a niedługo potem zauważać swędzące ślady na skórze. Teraz jednak naukowcy z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie opracowali nowy środek odstraszający, który może zredukować żerowanie komarów o 80 procent.

Czytaj więcej…