5 najważniejszych informacji dnia

W Turcji trwa liczenie głosów. Będzie II tura wyborów?

[Wp.pl] Recep Tayyip Erdogan ma nieznaczną przewagę nad liderem opozycji Kemalem Kilicadoglu – tak wynika z cząstkowych wyników wyborów prezydenckich, które odbyły się w niedzielę w Turcji. Przeliczono już większość głosów. Na ulicach Ankary zwycięstwo świętowali zwolennicy obu kandydatów.

Czytaj więcej…

Darmowe autostrady – jak rządzący zamierzają przekonać prywatnych operatorów?

[Rmf24.pl] Darmowe autostrady dla samochodów osobowych – taka deklaracja padła podczas wczorajszej konwencji PiS z ust prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Jak zmusić prywatnych operatorów autostrad do zniesienia opłat? Na to pytanie w trakcie weekendowej konwencji politycy PiS nie chcieli odpowiadać. Jak zauważa dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, jedynym pomysłem mogą być prośby i groźby. Innego wyjścia bowiem nie ma.

Czytaj więcej…

Igora torturowali w policyjnej toalecie. “Tam na komisariacie umarła też cząstka nas”

[Onet.pl] Anna wychodzi z pokoju za każdym razem, gdy w telewizji przypominają scenę z toalety, gdy policjanci torturują jej syna. Nie może na to patrzeć. Nagrania, które trwa ponad 11 minut, nigdy nie obejrzała. Inaczej niż ojciec Igora Stachowiaka. Tego, co zobaczył na filmie, nie jest w stanie zapomnieć. Tortury jego syna wryły mu się głęboko w pamięć. Nie może ich wymazać.

Czytaj więcej…

Balon znad Białorusi nadal nieodnaleziony. Jest nowy komunikat wojska

[Gazeta.pl] Żołnierze nie odnaleźli obiektu, który w nocy z piątku na sobotę wleciał w przestrzeń powietrzną Polski z kierunku Białorusi – przekazał w niedzielę wieczorem rzecznik prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej mjr Witold Sura. Poszukiwania balonu były prowadzone we wsi Kowalki k. Rypina w województwie kujawsko-pomorskim i we wsi Kipichy w powiecie żuromińskim na Mazowszu.

Czytaj więcej…

FC Barcelona mistrzem Hiszpanii. Lewandowski rozkręcił fiestę

[Interia.pl] FC Barcelona nie zawiodła swoich kibiców i w wyjazdowym meczu derbowym z Espanyolem przypieczętowała zdobycie mistrzostwa Hiszpanii, zaliczając tyleż wysokie, co efektowne zwycięstwo. Fiestę Barcy rozpoczął już w 11. minucie Robert Lewandowski, który jednak na strzeleniu jednego gola w tym meczu nie poprzestał.

Czytaj więcej…