5 ciekawostek z ostatniego tygodnia

“Weszli jak do siebie”. Rosjanie są zdumieni i przerażeni

[Wp.pl] Walczący po stronie Ukrainy bojownicy z Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego i Legionu “Wolność Rosji” znów przekroczyli granicę z Rosją. Poszło im to bardzo łatwo. Co więcej, jak wynika z nagrań, które prezentują na swoim kanale na Telegramie, udało im się zdobyć bez wysiłku cenną broń.

Czytaj więcej…

Rozwody i intercyzy. Tak Polacy kombinują, żeby dostać “Bezpieczny Kredyt”

[Innpoland.pl] Polacy już kombinują, żeby załapać się na “Bezpieczny Kredyt 2 proc.” – rozważają rozwody, intercyzy i przepisywanie mieszkań na innych członków rodziny. Wszystko dlatego, że rząd po raz kolejny przygotował dziurawe przepisy. Zdaniem ekspertów poza kombinatorami pojawią się także oszuści.

Czytaj więcej…

Tajemnicze znaki na poznańskich mieszkaniach. Dziennikarze apelują o czujność

[Gazeta.pl] Mieszkańcy poznańskiego osiedla obawiają się, że niebawem zostaną okradzeni. Powodem są tajemnicze symbole, które pojawiły się na ich drzwiach. Dziennikarze apelują o czujność.

Czytaj więcej…

Kiedyś była “najmłodszą miliarderką na świecie”. Musi stawić się w więzieniu

[Tvn24.pl] Elizabeth Holmes, założycielka nieistniejącego już startupu Theranos, musi stawić się w więzieniu. Kobieta, ogłoszona kiedyś “najmłodszą miliarderką na świecie”, pod koniec ubiegłego roku została skazana na ponad 11 lat pozbawienia wolności za oszukanie inwestorów.

Czytaj więcej…

Leśnicy ostrzegają, by nie brać ich do rąk! Pojawiają się w lasach głównie po deszczu

[Se.pl] Leśnicy z Nadleśnictwa Krasiczyn (Podkarpackie) w mediach społecznościowych opublikowali zdjęcia płaza, którego lepiej nie dotykać! W lesie, szczególnie po deszczu możemy spotkać salamandry. “Nie bierzmy jej do rąk!” – apelują.

Czytaj więcej…