5 ciekawostek z ostatniego tygodnia

Atak dronów na Moskwę. Mer: “Na miejscu wszystkie służby”

{Radiozet.pl] Drony uderzyły w dwa budynki mieszkalne w Moskwie, jedna osoba jest ranna – podała we wtorek rano agencja Reutera za mediami rosyjskimi. Mer miasta Siergiej Sobianin potwierdził te doniesienia.

Czytaj więcej…

USA nagle reagują na “lex Tusk”. Ambasador stanowczo o decyzji Dudy

[Natemat.pl] Mark Brzezinski powiedział wprost, że zarówno on, jak i rząd USA podziela obawy oraz zaniepokojenie związane z podpisaniem “lex Tusk” przez Andrzeja Dudę. Na antenie TVN24 stwierdził wprost, że Waszyngton niepokoją wszystkie przepisy uderzające w prawa wyborców do swobodnej decyzji, na kogo chcą głosować.

Czytaj więcej…

Waży 124 kilogramy, wodę pije z wiadra, śpi na materacu dla człowieka

[Tvn24.pl] Ważący niemal 124 kilogramy mastif angielski został ogłoszony najcięższym psem w Czechach. Ma zaledwie dwa lata. – Jest czworonożnym celebrytą – mówi jego właścicielka.

Czytaj więcej…

Nie miał żadnej rodziny. Pożegnały go tłumy

[Interia.pl] Peter Brown, weteran II wojny światowej i lotnik RAF-u zmarł samotnie w swoim domu w Londynie wieku 96 lat. Jego pogrzeb pierwotnie miał odbyć się w marcu w kaplicy mogącej pomieścić maksymalnie 160 osób. Okazało się, że osób zainteresowanych pożegnaniem mężczyzny jest ponad trzykrotnie więcej.

Czytaj więcej…

Żółty pył na samochodach. Skąd się bierze? Niewielu wie, że lepiej go nie dotykać

[Eska.pl] Co pyli w maju na żółto? Skąd bierze się żółty pył na autach? Czy jest szkodliwy dla lakieru? To pytania, które stawia sobie wielu kierowców widząc swój samochód pokryty żółtym pyłem. Nie jest to, jak powszechnie się sądzi, pył znad Sahary, a nalot z drzew, które zaczynają właśnie teraz zaczęły pylić.

Czytaj więcej…