5 łatwych pomysłów, aby przygotować swoją przestrzeń na Boże Narodzenie

Już czas, aby przekształcić swoje mieszkanie w świąteczny cud! Stwórz świąteczny nastrój dzięki tym prostym, a jednocześnie skutecznym wskazówkom dotyczącym dekoracji, a wkrótce Twoja przestrzeń będzie gotowa na Boże Narodzenie. 

1. Oświetl świątecznymi światełkami.

Udekorowanie swojego domu kolorowymi światełkami choinkowymi to łatwy sposób na natychmiastowe stworzenie przytulnej i magicznej atmosfery. Powieś je wzdłuż półek, ułóż wokół ram, lub przeplataj przez rośliny doniczkowe.

2. Nawilżaj atmosferę zapachem.

Atmosfera bożonarodzeniowa to nie tylko kwestia widoku, ale również zapachu. Wybierz świeczki zapachowe, dyfuzory olejków eterycznych z cynamonem lub sosną, lub nawet garnki z gotującą się wodą z goździkami i skórką pomarańczy, aby wywołać świąteczny aromat.

3. Twórz własne ozdoby świąteczne.

Dodaj osobisty akcent, zajmując się własnoręcznymi pracami rękodzielniczymi i stwórz własne ozdoby bożonarodzeniowe. Możesz zrobić wszystko, począwszy od papierowych płatków śniegu, poprzez ozdoby z patyczków cynamonowych, aż po ręcznie wykonane bombki.

4. Otocz się przytulnymi tkaninami sezonowymi.

Zamień codzienne pledy i poduszki na świąteczne, tematyczne. Dodanie tych tekstyliów to sposób na wprowadzenie więcej bożonarodzeniowych kolorów oraz zapewnienie przytulnego komfortu.

5. Własnoręczne stroiki świąteczne.

Przygotowanie swojej przestrzeni na Boże Narodzenie nie musi być drogie. Stwórz własne stroiki świąteczne używając przedmiotów, które już masz w domu. Wypełnij szklane wazy kolorowymi ozdobami, szyszkami lub patyczkami cynamonowymi.